נשים ונשיות בראיה הוליסטית – מבט שמעבר לזמן

בהרצאה נתבונן בפיזיולוגיה הנשית ובמשמעויות הנפשיות שלה על הרצף של השעון הפנימי של כל אשה: מערכת המין הנשית. מערכת פיזית שהיא למעשה שעון. שעון שמתקתק כל החודש במשך תקופה של עשרות שנים במחזוריות קבועה ואדוקה, שעון שמצלצל (או אמור לצלצל וגם על זה נדבר) פעם בחודש, שעון שמשנה את פניו ומקבל פנים חדשות בהיריון והשעון שגם שהוא מפסיק לעבוד (האם באמת הוא מפסיק?) הוא משגע לפחות עוד כמה שנים טובות פיזית ונפשית.
האם כל אילו אירועים שונים או שהם קשורים אחד לשני? איך תסמונת קדם ווסתית קשורה לגלי חום? לבחילות בהיריון? להנאה ממין? בהרצאה נתבונן במערכת המין הנשית מנקודת מבטה של הרפואה הטבעית, מנקודת המבט של החיבור בין גוף לנפש ונעמוד על המהות המכוננת של המערכת הזו ועל מרכזיותה והשפעתה על גלגל החיים הנשי.
להזמנת ההרצאה

מחלות בדגש על תקופת הילדות

השנים הראשונות של ילדינו מאתגרים את מערכת החיסון שלהם, מערכת החיסון היא מערכת לומדת ההולכת, מתחזקת ומשתכללת עם השנים, אך בשנים הראשונות מערכת החיסון כמו מערכות אחרות בגוף עדיין במצב למידה והתפתחות מה שהופך את ילדינו לפגיעים יותר לוירוסים וחיידקים.
הרפואה הטבעית נותנת מענה מקיף, עמוק ויעיל למחלות ומתמחה בעבודת עומק יסודית ולא סימפטומטית ובמיוחד בטיפול במחלות חוזרות ונישנות. בהרצאה נלמד כיצד  לחזק את מערכת החיסון של ילדינו, נעמוד על הקשר בין המחלות הפיזיות לעולמו הנפשי וההתנהגותי של הילד ובנוסף תצאו עם מגוון כלים מעשיים מעולמה של הרפואה הטבעית להקלה ורפואה של מגוון מחלות כמו: נזלות, דלקות אוזניים, חום, דלקות גרון (בגיל מאוחר יותר) ברונכיט, דלקת ריאות ועוד.
להזמנת ההרצאה

צוהר לרפואה טבעית

בהרצאה נתבונן בעולם דרך המשקפיים של הרפואה הטבעית וננסה להבין: מהי רפואה טבעית? אילו יסודות עומדים בבסיסה? מה ההבדל בינה לבין רפואה מערבית? מדוע היא כורכת בעבודתה גוף ונפש? האם זו עבודת אלילים או רפואה אמיתית? וכמובן שאלת השאלות: האם היא עובדת? בנוסף נכיר מספר מקצועות ברפואה הטבעית כמו: רפלקסולוגיה, פרחי באך, רפואה סינית, שיאצו, נטורופתיה ועוד. בסיום הסדנה יוקדש זמן לשאלות מעשיות שלכם על מקרים רפואיים והתשובות שהרפואה הטבעית על ענפיה נותנת להם.
להזמנת ההרצאה

רגע לפני שינה – הדרך להירדמות מהירה ולילה שלם של שינה רציפה

ספר, פיפי, חיבוק, טפיחות, עגלה, רכב, עוד חיבוק… הילד נרדם עליכם, איתכם, אתם נרדמים והוא עדיין לא… על איזה רצף אתם נמצאים? האם גם בשבילכם שעת השינה היא תיק? שעה (שעה?) מתישה ומייגעת? ואיך כל זה קשור למבוגר שצריך להירדם מול הטלוויזיה/ספר/פלאפון? בסדנה נלמד על עולם השינה של הרך הנולד, של הילד ושל המבוגר. על הצרכים והגבולות שלו ועל הדרך הקצרה לשינה בריאה ומיטיבה. מהסדנה תצאו עם כלים מעשיים מעולמה של הפסיכולוגיה הביהביוריסטית וטכניקות הרגעה פשוטות מעולמה של הרפואה הטבעית.
להזמנת הסדנה

סדנה בדימיון מודרך

"בית – עבודה – ילדים – בית – עבודה  – ילדים וכל מה שאני רוצה זו דקה של שקט", "שוב ריאיון עבודה, שוב חוסר הביטחון, החרדה, כאב הבטן", "כל פעם שאני אצל חמותי אני נפגע/נפגעת, המילים שלה כמו סכינים בלב", "איך נגמור את החודש? החשבונות האלו לא נגמרים…"
אז בסדנה לא נלמד איך סוגרים את המינוס ולא נתכנן את החופשה הבאה ולא, בבקשה אל תביאו את חמותכם אבל כן נלמד לחיות בתוך היומיום שלנו בעזרת החוש הכי חזק שלנו – הדמיון.
בסדנה נלמד דרכים להרפיה של הגוף, להרגעה של הנפש, לשיחרור מהמעגל האינסופי של טרדות היומיום כמו גם תרגילים לביטחון, קירקוע, הגנה ומבט אל העתיד וגם נלמד שפה, שפה של צבעים, צורות, סמלים, שפה שתעזור לנו להבין יותר טוב את העולם הפנימי שלנו ותעזור לנו לחיות חיים מלאים, שלמים ובראים יותר. הסדנה היא סדנה חווייתית וכרוכה בהשתתפות פעילה.
להזמנת הסדנה

סדנת רפלקסולוגיה

בשנים האחרונות אני מתמחה כאבא לנעה, נוה, מעיין וגילעד (שמעולם 5555 לא קיבלו אנטיביוטיקה) וכמטפל בעבודה עם ילדים מרגע לידתם דרך שלבי התפתחותם בחיים על התופעות והמחלות המאפיינות אותם. עם כל ניסיוני בטיפול אני מאמין שהרפואה הנכונה והשלמה מגיעה מההורים. דרך הנחיה ולימוד כלים מתאימים ופשוטים יכול כל הורה לתת טיפול שלם ורציף יותר לילדו, טיפול שמעבר לרפואה שבו יש בו גם חיזוק של הקשר בין ההורה לילדו ברמה העמוקה ביותר.
מה בסדנה? בסדנה נלמד מגוון טכניקות פשוטות ברפלקסולוגיה לחיזוק מערכת החיסון, מערכת הנשימה, מערכת העצבים (סינוסים), מערכת העיכול ועוד. בשילוב רקע על עבודת עבודת המערכת ודרכי הטיפול וחיזוק המערכת בכלל ואיברי מטרה ספציפיים בפרט.
בנוסף נלמד על סוגי שמנים אתריים ואופן השימוש בהם ועל מגוון תרופות טבעיות לשלל המחלות והתופעות המאפיינות את שנותיהם הראשונות של ילדינו.
בסדנאות אתן דוגמאות מתאימות מחיי הילד אך ההכשרה והטיפול מתאימים למבוגרים וילדים כאחד. בקיצור כולם מוזמנים!
להזמנת הסדנה

תנועה מודעת

"ראיתם פעם מה עושה זברה שהצליחה לברוח מלביאה? איך היא מתמודדת עם כל הלחץ והמתחים בסוואנה?
כל חוויות החיים שלנו, הזיכרונות, הרגשות, התפיסות ההכרתיות משאירות את חותמם בגופנו מרגע לידתנו יום יום שעה שעה.
תנועה היא אקט פיזי הטומן בחובו עולם שלם של נפש ורגש כך שכל הליכה פשוטה יכולה להפוך להליכה תרפויטית מאווררת ומשחררת.
בסדנאות נשלב לימוד רקע חווייתי דרך דמיון מודרך, נשימה מודעת, הקשבה לגוף במגע ותנועה והליכות בהם נתרגל את מה שלמדנו.
כושר לגוף, שחרור לנפש 🙂
להזמנת הסדנה